BULUŞMA FOTOGRAF SERGİSİ GALATA FOTOĞRAFHANESİ’nde

0

BULUŞMA

Fotoğraf Sergisi GALATA FOTOĞRAFHANESİ’ndeki

FOTOĞRAF VAKFI GALERİSİ’nde açılıyor.

Galata Fotoğrafhanesi Belgesel Fotoğraf Programı 2009 Dönemi katılımcılarından dört fotoğrafçının çalışmaları Galata Fotoğrafhanesi’ndeki Fotoğraf Vakfı Galerisi’nde sergilenecek.

dilara

2 Nisan Cumartesi günü saat 18:00’de açılacak olan sergide yer alan Ali Turna’nın “Gezi’nin Ankara’sı”, Dilara Hançer’in “Fısıltılar”, Hüseyin Ovayolu’nun “Shako Hotel” ve Sinan Targay’ın “Politik Mahalle” serileri, 2 Nisan-30 Nisan tarihleri arasında pazar günleri hariç her gün 12:00-19:00 saatlerinde izlenebilecek.

BULUŞMA Fotoğraf Sergisi’ndeki Ali Turna’nın “Gezi’nin Ankara’sı” adlı çalışması, 1 Haziran 2013 günü Ankara’da Kızılay Meydanı’nda başlayan ve gece yarısına kadar devam eden eylemleri, göstericilerin cephesinden onlarla aynı hizada durarak anlatıyor.

Dilara Hançer’in “Fısıltılar” adlı çalışması ise bireyin; kendi, toplum, kent ve doğa ile ilişkisini yeniden kurgulayarak ele alıyor.

Hüseyin Ovayolu’nun “Shako Hotel” çalışması, Gürcistan’ın Türkiye sınırındaki Ahiskalı şehrinde bulunan Shako Hotel’deki Gürcistanlı seks işçisi kadınların gündelik yaşamlarından bir kesit sunuyor.

Sinan Targay’ın “Politik Mahalle” çalışması ise, Suruç katliamının acısı dinmemişken İstanbul Bağcılar’da bir eve yapılan operasyonda Günay Özarslan’ın infaz edilmesi ve artan baskılar nedeni ile Varto ve Cizre’de özyönetim deklarasyonu sonrasında, katliamlara ve anti demokratik uygulamalara karşı Gazi Mahallesi halkının tepkilerini yansıtıyor.

 

GALATA FOTOĞRAFHANESİ Serdar-ı Ekrem Caddesi, Hoca Ali Sokak, No: 15/A, Galata-Beyoğlu/İstanbul

Telefon: 0212 243 71 87

huseyin sinan

Share.

About Author

Comments are closed.