İstanbul Konserlerinden Seçmeler…

0

AKBANK SANAT

 

Sakari Kukko Afro Chamber

Sakari Kukko, Tuşlu Çalgılar-Nefesli Sazlar-Vokal

Meissa Niang, Vokal

Cheikh Cissokho, Kora-Vokal-Perküsyon

Abdoullaye Ndiaye, Bas Gitar-Vokal

Yirime Gueye, Conga-Davul-Vokal-Rapping:

06 Mart Saat: 20.00

İstiklal Cad. No:8 34435 Beyoğlu

Tel: 0212 252 35 00-01

www.akbanksanat.com

 

BABYLON

 

Etnik Bas: 47Soul, Öncesi: Zenobia

02 Mart Saat: 22.00

 

Charlie Winston

07 Mart Saat: 20.30

Balkan Wedding Party No.2 by Kolektif İstanbul

08 Mart Saat: 20.30

 

Hey Gidi Günler

09 Mart Saat: 22.00

 

Güneşin Kadınları: Jülide Özçelik

13 Mart Saat: 20.30

License To Dance: Weval

14 Mart Saat: 20.30

15 Mart Saat: 21.30

 

Güneşin Kadınları: Nilüfer Yanya

28 Mart Saat: 20.30

Valeron & Band Live

29 Mart Saat: 22.00

 

Tarihi Bomonti Bira Fabrikası Birahane Sok. No:1 Bomonti, Şişli

Tel: 0212 334 01 90

www.babylon.com.tr

 

BORUSAN İSTANBUL FİLARMONİ ORKESTRASI

 

Gürer Aykal 20. Yıl Konseri

Şef: Gürer Aykal

Solist: Denis Kozhukhin, piyano

Cetiz, Nehirin Düşleri

Grieg, Piyano Konçertosu, La minör, Op. 16

Holst, Gezegenler Orkestra Süiti, Op. 32

14 Mart Saat: 20.00

Yer: İstanbul Lütfi Kirdar ICEC

Video Gösterimi; The Planets: An HD Odyssey (2010)

 

Serhan Bali ile konser öncesi söyleşi

19.00-19.40 Dolmabahçe Salonu

 

İstiklal Cad. No: 160A Beyoğlu

Tel: 0212 705 87 00

www.borusansanat.com

 

İSTANBUL DEVLET SENFONİ ORKESTRASI

 

Çetin Emeç’i Anma Konseri

Şef: Can Okan

Solist: Murat Berk, viyolonsel

Evrim Güvemli, klarinet

Recep Fiçiyapan, flüt

Asli Erşen, trombon

Program: F. Mendelssohn, Fingal Mağarasi Uvertürü

F.Danzi, Flüt Ve Klarinet İçin Senfoni Konçertant Op.41

R.Schumann, Genoveva Uvertürü

M.Bruch, Kol Nidrei Op.47

F.David, Trombon Konçertosu

01-02 Mart Saat: 20.00

Yer: CKM

 

Dünya Kadınlar Günü Konseri

Şef: Patrick Gallois

Solist: Patrick Galois, flüt

Jamal Aliyev, viyolonsel

Program: W. A. Mozart, Flüt Ve Orkestra İçin Rondo Re Majör K.184

W.A. Mozart, Flüt Ve Orkestra İçin Andante Do Majör K.315

N.Paganini, Rossini Temasi Üzerine Varyasyonlar

D.Popper, Polonaise

J. Brahms, Senfoni No.2 Re Majör Op.73

08 Mart Saat: 20.00

Yer: Süleyman Seba Kültür Ve Sanat Merkezi

Çanakkale Şehitlerini Anma Ve İstiklal Marşının Kabulü Haftası

Şef: Massimiliano Caldi

Solist: Poyraz Baltacıgil, viyolonsel

Program: D. Shostakovich, Violonsel Konçertosu No.1 Mi Bemol Majör Op.107

H.Uçarsu, Çanakkale Şehitleri’ne ‘Yine Bir Şey Yapabildim Diyemem Hatirana’

G.Rossini, Guillaume Tell Uvertürü

G.Verdi, Vespri Siciliani Uvertürü

15 Mart Saat: 20.00

Yer: CRR

16 Mart Saat: 20.00

Yer: Süleyman Seba Kültür Ve Sanat Merkezi

Şef: Theodore Kuchar

Solist: Muhiddin Dürroğlu

Program: B. Smetana, Ma Vlast – Moldau (Vltava)

F.Liszt, Piyano Konçertosu No.1

A.Dvorak, Senfoni No.6

22 Mart Saat: 20.00

Yer: Süleyman Seba Kültür Ve Sanat Merkezi

Şef: Tassos Simeonidis

Solist: İstanbul Filarmoni Derneği Faruk Erengül Piyano Yarışması 1.si

29 Mart Saat: 20.00

Yer: Emek Grand Pera

 

Hacı Hesna Hatun Mah. Eski Tekel Binası No.66 34674 Paşalimanı – Üsküdar

Tel: 0216 495 82 00

www.idso.gov.tr

 

İŞ SANAT

 

Shenyang, bas bariton

Borusan Quartet

Esen Kıvrak, keman

Özgür Baskın, keman

Efdal Altun, viyola

Çağ Erçağ, viyolonsel

06 Mart Saat: 20.30

Mavi

Sabri Tuluğ Tırpan beste, piyano

Feryal Öney, vokal

Yetkin Dikinciler, anlatan

15 Mart Saat: 20.30

Evvel Zaman Dışından Masallar

Kırmızı Başlıklı Kız Uzayda

Yazan: Gonca Vuslateri

Yönetmen: Serdar Biliş

Anlatan: Mert Fırat

17 Mart Saat: 15.00

Millî Reasürans’ta Parlayan Yıldızlar

Beril Eren, piyano

Fikret Diril, viyola

25 Mart Saat: 20.30

İş Kuleleri 34330 Levent

Tel: 0212 316 10 83

www.issanat.com.tr

 

SAKIP SABANCI MÜZESİ “THE SEED”

 

Liszt, Hambourg, Busoni, Zadora, Friedman

Goran Filipec, piyano

Program: Liszt, 6 Büyük Paganini Etüdü

Hambourg, Paganini teması üzerine varyasyonlar

Busoni, Giriş ve Kapris (Paganinesco)

Zadora, Bir Paganini Kaprisi

Friedman, Paganini teması üzerine çalışmalar Op. 47b

13 Mart Saat: 20.00

Sakıp Sabancı Cad. No: 42 Emirgan

Tel: 0212 277 22 00

www.muze.sabanciuniv.edu

 

SALON İKSV

 

Birlikte Güzel: Agar Agar

01 Mart Saat: 22.00

 

Birlikte Güzel: Asgeir

02 Mart Saat: 22.30

Anna RF

09 Mart Saat: 22.30

Xir ‘XX’ Albüm Konseri / Önce & Sonra: Ozoyo DJ Set

14 Mart Saat: 21.30

 

Wooden Shjips / Sonra: DJ Fitz

16 Mart Saat: 21.30

 

Piyano Günü: Peter Sandberg

29 Mart Saat: 21.30

Sadi Konuralp Cad. No:5 Şişhane 34433

Tel: 0212 334 07 00

www.saloniksv.com

 

ZORLU PSM

 

Sónar Istanbul

08 – 09 Mart Saat: 19.00

 

Leman Sam

05 Mart Saat: 20.30

Sena Şener

12 Mart Saat: 20.30

Cem Karaca Anısına…

14 Mart Saat: 20.30

 

Alex Skolnick Trio – European Conundrum Tour

14 Mart Saat: 20.30

Teoman

15 Mart Saat: 20.30

 

Alpay 50.Yıl Konseri

22 Mart Saat: 20.30

 

Gaye Su Akyol

26 Mart 2019 Saat: 20.30

 

Emel Mathlouthi

27 Mart Saat: 20.30

 

Haken

29 Mart Saat: 20.30

 

Lokalize: Büyük Ev Ablukada “Ay Şuram Hâlâ Ağrıyo”

30 Mart Saat: 15.30 – 18.30

 

Sofi Tukker

30 Mart Saat: 21.00

Zorlu Center, 34340, Beşiktaş

Tel: 0850 222 67 76

www.zorlucenterpsm.com

 

 

Share.

About Author

Comments are closed.