21. ROCK STATION FESTİVALİ, 20-21 EKİM 2018

0

ROCK STATION ; YOLA DEVAM…

Rock Station Festivali 20-21 Ekim’de 21. kez Ankaralı izleyicilerin karşısına çıkıyor.

Festival 1997 yılında başladığı yolculuğuna devam ediyor. Geride bırakılan 20 yılda yüzlerce yerli yabancı gruba sahne imkânı veren festival, kimsenin başaramadığı bir şekilde Avrupa basınında 130 sayfa haber olmayı başardı.


Avrupa’ nın en büyük dergilerinden ve aylık 150 bin tiraja sahip “Rock Hard Magazine” 2000 yılı “Yılın En” lerinde “Barış ve dostluk uğruna çalışan herkes, örneğin: Türkiye’deki Rock İnsanı gibi” diyerek festivale emek verenleri“yılın şahsiyeti” seçti.
Müzisyen ve müzikseverleri aynı potada buluşturmak ve ülkemiz müzisyenini dünya rock müzik arenasına taşıyabilmeyi amaç edinen festival, bunu, bu güne kadar kısmen de olsa başardı. Festivalde sahne alan birçok sanatçı ve grup, dünyada birçok festivale davet edilerek ülkemizi ve müziklerini tanıtmayı başardı.

Bu yıl 20-21 Ekim Cumartesi – Pazar günlerinde 21. yılını kutlayacak olan Rock Station, hayallerini gerçekleştirmek, amaçlarına ulaşmak anlamında bir adım daha atarak yoluna devam ediyor.

FESTİVALİN DOĞUŞU VE GELİŞİMİ

Rock Station ismi 1993 yılının 7 Mart’ında radyo programı olarak ortaya çıktı. Çok geçmeden Türkiye’de ki tüm rock müzik severlere ulaşan Rock Station, öncelikle yerli rock gruplarının sesini duyurduğu bir radyo programı iken, kısa süre sonra tanıttığı grupların sahne aldığı bir festivale dönüştü. 1997′ de yapılan ilk festivalden 3 yıl sonra uluslararası bir etkinliğe dönüşen Rock Station, kendi radyo programı, iki ayda bir yayınlanan müzik dergisi, internet sitesi, sosyal medya ağları ve TV programı ile sadece festival zamanı değil yılın on iki ayı boyunca geniş kitlelere ulaşmayı başardı.


20 Ekim 2018

PERSONA
TILL DAYLIGHT
HALVET
DİKEN

21 Ekim 2018

THE HEAD
BAD MOTOR FINGERS
TRENCHWAR
DEMIFRAG
LOST INFINITY
UNDERTAKERS
FALSE IN TRUTH
BLACK TOOTH
KNIGHTMARE
TAHRİP
SUPERWATT

Yer: 6:45 KK Tunus Caddesi No:66 Kavaklıdere Ankara

EVENT SAYFASI:
https://www.facebook.com/events/767872113406873/

Share.

About Author

Comments are closed.