Ankara Konserlerinden Seçmeler

0

BİLKENT SENFONİ ORKESTRASI

 

Mevsim İlkbahar

Şef: Miquel Ortega

Solist: Ana Ibarra, mezzo-soprano

Program: R. Schumann, Manfred Uvertürü, Op.115

R. Schumann, Frauenliebe und Leben, Op.42

M. de Falla, 7 Canciones Populares Españolas

M. de Falla, El Sombrero de Tres Picos

02 Mart Saat: 20.00

Bilkent Müzik Günleri IV

Romantizmden Çağdaşa Uzanan Alacakaranlıkta – Spohr, Puccini, Stravinsky, Tuncer, Webern

 

Ankara Ensemble

Çağlayan Barbaros, flüt

Pınar Karakelle, obua

Orçun Civelek, klarnet

Tahsin Arslan, fagot

Hasan Erim Hacat, korno

Derya Bozok, keman

Evren Bilgenoğlu, viyola

Tayfun Karakelle, viyolonsel

Hacer Özlü, kontrbas

Program: L. Spohr, Grand Nonette

 

Quartet Parantez

Kerem Tunçer, keman

Ayda Demirkan, keman

Barok Bostancı, viyola

Umut Sağlam, viyolonsel

Program: K. Tunçer, Yaylı Dörtlü No.1 “Serüven” (ilk seslendiriliş)

G. Puccini, Crisantemi

I. Stravinsky, 3 pieces for String Quartet

A. Webern, Langsamer Satz

06 Mart Saat: 20.00

 

Dünya Kadınlar Günü

Şef: İbrahim Yazıcı

Solist: David Orlowsky, klarnet

Selen Öztürk, anlatıcı

Program: E. Mayer, Faust Uvertürü, Op.46

A. Copland, Klarnet Konçertosu

İ. Yazıcı, Kadın(ım), BSO siparişi, İlk seslendiriliş

Metin: Şirin Aktemur

08 Mart Saat: 20.00

Bilkent Müzik Günleri IV

Kışkırtıcı ve Çekici – Peterson, Schmitt, Stravinsky

 

Trio Dada

Denizcan Eren, flüt

Selin Gürol, klarnet

Buğra Yüksel, piyano

Program: R. Peterson, Flüt, Klarnet ve Piyano için Trio

F. Schmitt, Sonatine en Trio

G. Connesson, Technoparade

 

Jerfi Aji & Çağdaş Özkan feat. Aykut Köselerli

Jerfi Aji, piyano

Çağdaş Özkan, piyano

Aykut Köselerli, vurmalı çalgılar

Program: I. Stravinsky, Bahar Ayini

13 Mart Saat: 20.00

 

Akıl Oyunları

Şef: Rumon Gamba

Solist: Behzod Abduraimov, piyano

Program: S. Rachmaninov, Piyano Konçertosu No.3, Re minör, Op.30

E. Elgar, Enigma Çeşitlemeleri, Op.36

16 Mart Saat: 20.00

Bilkent Müzik Günleri IV

20. Yüzyılda Bir Gezinti – Gershwin, Antheil, Kapustin, Shostakovich, Erkin

 

Duo BalKan

Önder Baloğlu, keman

Çağdaş Özkan, piyano

Program: G. Gershwin –J. Heifetz, Porgy and Bess, Summertime and A Woman Is a Sometime Thing

G. Antheil, Keman-Piyano Sonatı No.2

N. Kapustin, Keman-Piyano Sonatı, Op.70

 

Olten Quartet

Eren Kuştan, keman

Gülce Karagözcük, keman

Ercan Atasoy, viyola

Beste Başcı, viyolonsel

Program: D. Shostakovich, Yaylı Sazlar Kuarteti No.7, Op.108

U.C. Erkin, Yaylı Sazlar Kuarteti

20 Mart Saat: 20.00

 

Geniş Zamanın İzinde

Şef: Gürer Aykal

Solist: Simge Büyükedes, soprano

Asude Karayavuz, mezzo-soprano

Program: G.B. Pergolesi, Stabat Mater, P.77

E. Elgar, Serenad, Op.20

A.A. Saygun, Concerto de Camera, Op.62

O. Respighi, Antik Aryalar ve Danslar Süit No.3

23 Mart Saat: 20.00

 

Bilkent Müzik Günleri IV

Klasikten Romantiğe – Mozart, Brahms

 

Ayşegül Kirmanoğlu ve CSO Ensemble

Ayşegül Kirmanoğlu, klarnet

Jülide Yalçın, keman

Mete Yalçın, keman

Artemis Sis Balkız, viyola

Yiğit Tan, viyolonsel

Program: W.A. Mozart, Kentet, La majör, KV.581

W.A. Mozart, Klarnetli Beşli, K.Anh.91

 

Semplice Quartet ve Çağdaş Özkan

Murat Erginol, keman

Yaren Budak, keman

Pınar Dinçer, viyola

Burak Ayrancı, viyolonsel

Çağdaş Özkan, piyano

Program: J. Brahms, Beşli, Fa minör, Op.34

27 Mart Saat: 20.00

 

Bilkent Konser Salonu 06800 Bilkent

Gişe: 0312 290 17 75

Tel: 0312 290 22 84

www.bso.bilkent.edu.tr

 

CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI

 

Şef: Antonio Pirolli

Solist: Ali Başeğmezler, viyola

Gökhan Aybulus, piyano

Program: S. Prokofıev, Piyano Konçertosu No: 3

R. V. Williams, Flos Campı

 

Saygun Filarmoni Korosu

Koro Şefi: Çiğdem Aytepe

01 Mart Saat: 20.00

Dünya Kadınlar Günü Konseri

Şef: Natalia Ponomarchuk

Solist: Elif Ece Cansever, keman

Program: E. Lalo, İspanyol Senfonisi Op.21

B. Bartók, Orkestra Konçertosu

07-08 Mart Saat: 20.00

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Özel Konseri

Şef: Burak Tüzün

Solist: Angela Ahıskal, soprano

Program: C. Atilla, Gelibolu “57. Alay Senfonisi”

*Ankara’da ilk seslendirilişi

14-15 Mart Saat: 20.00

Türkiye-Hindistan Dostluk Konseri

Solist: Lakshminarayana Subramaniam, keman

21-22 Mart Saat: 20.00

 

Şef: Dağhan Doğu

Solist: Çağatay Akyol, arp

Ferhat Erdem, sipsi, cura, ney, kaval

Cemal Özkızıltaş, perküsyon

Program: Arp Anatolıa, “Anadolu’dan Anzaklara”

28-29 Mart Saat: 20.00

 

Talatpaşa Bul. No: 38, 06330 Opera

Tel: 0312 310 72 90

www.cso.gov.tr

 

IF PERFORMANCE HALL

 

Deniz Tekin

07 Mart Saat: 22.00

Eda Baba

12 Mart Saat: 22.00

Çağrı Sinci

13 Mart Saat: 22.00

 

Lara Di Lara

14 Mart Saat: 22.00

Ben Fero

16 Mart Saat: 22.00

 

Tankurt Manas

19 Mart Saat: 22.00

 

Pera

20 Mart Saat: 22.00

 

Hüsnü Arkan

21 Mart Saat: 22.00

Zakkum

21 Mart Saat: 22.00

Yüksek Sadakat

23 Mart Saat: 22.00

 

Tunus Cad. 14/A

Tel: 0312 418 95 06

www.ifperformance.com

Share.

About Author

Comments are closed.