Cebrail Ötgün ‘rapata-repete-irepete…’ ile AGSANAT Galerisi’nde

0

Cebrail Ötgün 07-26 Aralık 2017 tarihinde, ‘rapata – repete – irepete…’ adlı sergisiyle AGSanat Galerisi’nde… 

Agsanat Galerisinde 7 – Aralık 2017 26 tarihleri ​​Arasında Cebrail ÖTGÜN’ün “rapata _ repete _ irepete _ irefete _ irefte _ Refik” başlıklı sergisi yer alıyor. ÖTGÜN-, uzun Yıllardır sürdürdüğü malzeme deneyimini, bu kez Bir nesne Etrafında imgeleştirdiği yeni yapıtlarında Bir araya zor hale getiriyor.

Sergi, başlığını özellikle doğu ettik güneydoğu bölgelerinde tandıra ekmek yapıştırmak Için Kullanılan Bir nesnenin biçim isim değişiminden aliyor ettik. Yanı Sıra bu nesne ÖTGÜN’ün zihnini meşgul eden, anılarında Özel Bir yeri Olan çocukluk ettik gençlik döneminin nostaljik Bir nesnesidir. ÖTGÜN’ün doğduğu BÖLGEDE kasnak Halinde adı “Sete”, tamamlandığında “irefete” Olarak bilinen, onun BÖLGEDE adı Öğleden Sonra Doğal işlevsel ettik ettik Özelliği ile dönüşen bu nesne, zamanla Kültürel boyutlar da kazanmıştır.

ÖTGÜN- bu sergide merkeze Aldığı nesnenin biçiminden ettik geçirdiği değişimlerden yola çıkarak dönüştürdüğü simgesel ettik psikolojik içerikleriyle ÖNE çıkan yapıtlar sergiliyor. omuz bel ettik bedeninin İnsan aralığının biçimsel yanını andıran bu nesnenin düz Üzerinde baş Aşağı kullanımları ile çağrıştırdığı çoklu simge Durumları sergininin Ana temasını oluşturuyor.Kapsamlı ettik. Sergi, nesnenin kasnak hali, kağıt hamuru, keçe gibi malzemelerle Düzenlenen üçboyutlu ettik RÖLYEF biçimlerle Birlikte toplu halde bakıldığında tek Bir YAPIT Özelliği de kazanıyor.

Cebrail ÖTGÜN

1962 yılında Iğdır‘da doğdu. İlk ve orta öğrenimini burada tamamladı. 1987 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünden mezun oldu. Hacettepe Üniversitesinde Yüksek Lisansını (1990), Marmara Üniversitesi Sanatta Yeterlik (1995) çalışmasını tamamladı. Altı arkadaşıyla birlikte 1992’de Hangar Sanatsal oluşumu kurdu ve Hangar Sanat Defteri’ni 6 sayı yayınladı. 1988-1995 tarihleri arasında İnönü Üniversitesinde, 1995 -2006 arası Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünde 2006-2013 arası Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünde öğretim elemanı olarak çalıştı. Halen Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Çok sayıda ulusal ve uluslararası sergilere katıldı. 16 kişisel sergi açtı. Toplam 7 ödül aldı.

Alacaatlı Mah., 5052 Taner Sağır Sok.. No:11, 06810 Yaşamkent /Ankara  
Share.

Comments are closed.