Çok iyi işler 1 yaşında…

0

Pasta, Jeff Koons, 1995-1997

Kısaca: Eserleriyle müzayede satış rekorları kıran Amerikalı sanatçı Jeff Koons’un, takvim yılı içindeki özel günlerle ilgili işlerinden oluşan Kutlama Serisi’ne ait resim.

Neden çok iyi? Foto gerçekçi bir yaklaşımla yapılan resimde, bir dilim doğum günü pastasını, metalik pembe ambalaj kağıtlarının üstünde görürüz. Kremanın, pastanın üzerine kondurulmuş gülün, farklı tonlarıyla pembe rengin ve kıvrımlı paket kağıdının çekiciliği, bir yanıyla günümüz toplumunun koşullanmış tüketim çılgınlığını, bir yandan da çocukluktan kalma bir doğum günü hatırasını düşündürebilir. Pastanın tamamının değil, yalnızca bir diliminin var olması ise, arzulara ve çocuksu masumiyete yalnızca bir parça ulaşabileceğimizin somut bir göstergesi gibidir

WhatsApp üzerinden üyelerine günde 1 adet sanat mesajı gönderen Çok iyi işler, 5 Şubat’ta 1 yaşına girdi. Sanat eleştirmeni Rumeysa Kiger tarafından kurulan Çok iyi işler, görsel sanatlar, sinema, sahne sanatları, edebiyat, arkeoloji ve minyatür gibi bir çok alanda kısa içeriklere yer veren mikro bir sanat yayını.

Kiger’in Youtube videoları ise daha detaylı analizler içeriyor.

Günde bir adet ücretsiz sanat içeriği almak isteyenler, 0530 407 91 22 numarasına WhatsApp üzerinden “Bana da sanat” yazan bir mesaj atabilirler.

Çok iyi işler Youtube kanalını (www.youtube.com/c/cokiyiisler) takip edebilirsiniz.

 

 

 

Share.

About Author

Comments are closed.