Deniz Beşer / Open Performance Space 

0

Istanbul Performance Art, tüm dünyada performans sanatçılarının üretim alanlarını izleyicilere açıyor. Seri Viyana/İstanbul merkezli disiplinlerarası sanatçı Deniz Beşer’in atölyesi ile devam ediyor. Aynı zamanda Heyt be! Fanzin, Nase Zine ve Zoomk-Ru-Tu gibi sanat kolektiflerinin kurucularından ve Açık Stüdyo Günleri ile Fanzineist Festival’in eş-koordinatörü olan Beşer’in performans, resim, video, müzik ve fanzin gibi farklı medyumları içinde barındıran bu yapısallığını inceleyebileceğiniz bir seçkinin de yer alacağı alanda sanatçı,  ’Vicdani İhanet’ adlı performansını gerçekleştirecektir.

Tarih: 18 Şubat 2017
Atölye Ziyaret Saatleri: 14:00 – 20:00
Adres: Farabi Sokak 15/4 Taksim-İstanbul
Küratör: Pınar Derin Gençer

Performans: Vicdani İhanet
Süre: 15 dakika
Saat: 17:00-17:15 & 19:30-19:45

Etkinliğe dair güncellemeleri takip etmek için; https://www.facebook.com/events/418713388562210/

Deniz Beşer Hakkında;

Deniz Beşer, Universidad de Sevilla (İspanya) Resim Bölümü’nde eğitim almış ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Seramik ve Cam Tasarım Bölümü’nden mezun olmuştur. İstanbul ile Viyana’da yaşayan Beşer, aynı zamanda Heyt be! Fanzin, Nase Zine ve Zoomk-Ru-Tu gibi sanat kolektiflerinin kurucularından biri ve Açık Stüdyo Günleri ile Fanzineist Festival’in eş-koordinatörüdür. Disiplinlerarası çalışmalarını resim, video, enstalasyon, performans ve fanzin aracılığıyla gerçekleştiren Deniz Beşer, popüler kültür, politika, günlük hayattan kareleri mizahi anlayış ve yeni bir alt metin ile bir araya getirmektedir.

Beşer görsel sanatçı olarak ulusal ve uluslar arası olmak üzere bir çok sergiye katılmıştır. Bunlardan bazıları;                                         Kişisel sergisi ile ”Attention Wars”, New Jörg, Viyana, Avusturya (2017), karma sergiler; ”Publishing As An Artistic Tool Box”, Kunsthalle Wien, Viyana, Avusturya (2017), ”Kunst Kebab”, Museumsquartier Passage, Viyana, Avusturya (2017),”Blumen am Arsch der Hölle”, Shedhalle Tübingen, Almanya (2017), ”Aporias”, Friday Exit Gallery, Viyana, Avusturya (2016), ”Ein anderes Land”, VBKÖ, Viyana, Avusturya (2016), ”Now we make our own TV”, Odessa-Biennali paralel etkinliği, Ukrayna (2015), ”Underground. Revues alternatives, une sélection mondiale de 1960 à aujourd’hui”, Cité internationale des arts, Paris, Fransa (2015), ”Indie-Line”, artSümer Gallery, İstanbul, TR (2015), ”NE Fest”, Sofya, Bulgaristan (2014), ”Revolution”, Scotty-Enterprises Gallery, Berlin, Almanya (2013), ”Bio-Cultural Heritage and Identity”, Kyrgyz National Museum of Fine Arts, Bişkek, Kırgızistan (2012), ”Gerçeklik Terörü”, Depo, Tophane, İstanbul, TR (2012)

www.denizbeser.com

Share.

About Author

Comments are closed.