SALT’ın araştırma ve programları Ankara’ya yayılıyor

0

SALT, Ankara’da Nisan 2013’te SALT Ulus’ta başlattığı araştırma ve programlarını başkentin farklı noktalarına yayacak. Kurumun katmanlı bir toplumsal tarihe sahip olan şehre dair araştırma projeleri ile bugünün aciliyetlerine görünürlük kazandıran sergi ve kamu programları şehrin mevcut kültür altyapısında sunulacak. Türkiye’de güncel kültür etkinliklerinin dağılımındaki dengesizlikten hareketle İstanbul odaklı gündemi genişletmek için Ankara’da sürdürülen çalışmalara yönelik bu yeni girişim, çeşitli inisiyatif, akademi ve sivil toplum kuruluşlarıyla nitelikli iş birliklerini de artıracak.

SALT Ulus’un günlük akışla kesişmeyen konumu nedeniyle SALT, geçen yıldan bu yana seçili sergi ve programlarını şehir merkezine taşıyor, ayrı yaş ve ilgi gruplarından takipçilerle buluşuyor. SALT programlarının SALT Ulus yapısından bağımsızlaşarak şehre yayılması, kurumun kritik sorular yönelterek yapıcı ve erişilebilir bir tartışma ortamı üretme önceliğinde temelleniyor. Ankara özelindeki tecrübenin, gelecek yıllarda başka yerlerde de mekândan bağımsız olarak, kısa veya uzun vadeli iş birlikleriyle özgün içerikler geliştirilmesine vesile olması amaçlanıyor.

Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde (ÇSM) SALT Sineması ile başlayan 2017 sonbahar programı, Hangi denizin çapası? yürüyüşleri ve iklim değişikliği meselesini irdeleyen Bu son şansımız mı? film gösterimleriyle devam edecek. Ayrıntılı bilgiye, saltonline.org’da SALT Ankara etiketi altında ve SALT Online sosyal medya hesaplarında erişilebilir.

SALT Ulus’un kullanımı Eylül ayı itibariyle tamamlanmış olup, SALT Araştırma ve Programlar kapsamındaki arşiv çalışmaları ve şehre dair araştırmalar ile program üretim ve iş birliği süreçleri SALT’ın Ankara’daki yeni ofisinde yürütülmektedir.

 

SALT Ankara Ofisi İletişim

Tunalı Hilmi Caddesi 112/1

06670 Kavaklıdere Çankaya

+90 312 324 30 24

salt.ankara@saltonline.org

 

 

 

 

 

 

Share.

About Author

Comments are closed.