”SANATA Bİ YER 19”

0

2015 yılından bu yana güzel sanatlara ilgi duyan üniversite öğrencilerine ‘’Çünkü Sanat Alan İster’’ mottosuyla Doğuş Grubu’na ait çeşitli mekanlar, festivaller ve sergilerde çalışmalarını sergileme imkanı sunan sosyal sorumluluk platformu Sanata Bi Yer’in “Sanata Bi Yer’19” başlıklı 3.karma sergisi 13 Haziran –19 Ağustos tarihleri arasında Yapı Kredi bomontiada’daki Leica Galeri İstanbul’da sanatseverlerle buluşacak.

Doğuş Grubu, ‘’Doğuş’tan İyi Bir Gelecek’’ çatısı altında topladığı sosyal sorumluluk projeleriyle başta kültür-sanat olmak üzere pek çok alanda uzun soluklu çalışmalar yürütüyor. Grubun, halen eğitimine devam etmekte olan üniversite öğrencilerini desteklemek üzere sanatın iyileştirici ve birleştirici gücünden yola çıkarak projelendirdiği Sanata Bi Yer platformu, 3. karma sergisi ‘’Sanata Bi Yer’19’’ ile genç sanatçı adaylarına farklı disiplinlerde ürettikleri çalışmalarını profesyonel bir galeride sergileme imkanı sunuyor.

Sanata Bi Yer platformu, bilinen sergilemelerin çok ötesine geçerek çalışmalarını doğru yerde, doğru kişiler ile buluşturmak isteyen genç sanatçı adaylarının çalışmalarının görünür ve ulaşılabilir olmasının yolunu açıyor. Platform, yarattığı dijital sergi ve alternatif mekanlar ile en başından bu yana gerçekleştirdiği 2 karma sergi, 10 pop-up sergi, söyleşiler ve paralel etkinlikler ile yaklaşık 7 bin sanatsevere ulaştı. 365 gün ziyaret edilebilen, dijital sergi olarak hayata geçen Sanata Bi Yer’in web sitesinde şimdiye kadar 1000’den fazla üye, yüklenen 5000’den fazla çalışma yer alıyor. Platform kapsamında farklı lokasyonlarda 300 üyenin 700’e yakın çalışması sergilendi; sergilenen çalışmalardan 92’isi satılarak yeni sahipleri ile buluştu.

Sanata Bi Yer platformu öğrencilerin çalışmalarını derecelendirmeden, eleştirmeden Doğuş Grubu mekanlarında sergiliyor. Gençlerin üretimlerini daha çok kişiye ulaştırma, sınırları aşma ve yeni mekanlarda yeni diyaloglar kurma özelinde teşvik ediyor. Sergileme lokasyonlarında beğenilen çalışmaların künyesinde yer alan iletişim bilgileri aracılığıyla sanatseverler doğrudan iş sahibi ile buluşuyor. Sınırları kaldıran, genç sanatçı adaylarının hayallerini gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaştıran Sanata Bi Yer ile sanatseverler, kişisel yolculuğunun çok başında olan ve hayal gücünün sınırlarını aşmak isteyen üniversite öğrencileri ile bir araya geliyor.

www.sanatabiyer.com

Share.

Comments are closed.