THE RİNGO JETS’İN YENİ ALBÜMÜ “OPEN SESAME”NİN LANSMAN SERGİSİ BABYLON’DA

0

THE RİNGO JETS ALBÜM LANSMAN SERGİSİ…

Çiğ garage sound’larıyla sahalara geri dönen The Ringo Jets’in 12 Aralık’ta Babylon sahnesinde görücüye çıkaracağı yeni albümleri “Open Sesame”, 14 Aralık’ta Tantana Records etiketiyle yayımlanacak.

The Ringo Jets, albümdeki 10 şarkıyı temsilen yakın dostları arasından 10 genç tasarımcı, çizer ve dövme sanatçısının işlerini derleyerek bir albüm lansman sergisi hazırladı. Burak Şentürk, Danny Garcia, Derin Çiler, Emre Cebeci, Eser Tuncer, Hakan Ulusman, Nicole Sedef, Sedat Girgin, Su Alan ve Uçman Balaban’ın çizimlerinden oluşan bu özel seçki; “arttırılmış gerçeklik” tekniği ile VAMK tarafından animasyon ve 3D uygulamalarla zenginleştirildi. 4-16 Aralık arasında Babylon’da tecrübe edilebilecek sergi, aynı zamanda albümde yer alan 10 şarkının tamamının bir arada dinlenebileceği bir deneyim.

Ziyaretçiler; 4-16 Aralık tarihleri arasında* ister kendi akıllı telefonları ve kulaklıkları, ister sergide hazır bulunan Galaxy Note 9’larla Artivive uygulamasını kullanarak “albümü ziyaret edebilecek”.

The Ringo Jets’in yeni albümü 14 Aralık’ta da tüm dijital platformlarda Tantana Records etiketiyle yayınlanacak. 

* Sergi, aşağıdaki tarihlerde ilgili saat aralığında ziyaret edilebilir:

5, 6, 7, 8, 12, 13 ve 14 Aralık: 17.30 – 23.59 arası 11 ve 15 Aralık: 13.00 – 19.00 arası

The Ringo Jets Hakkında

2012’de İstanbul’da kurulan The Ringo Jets, eksiksiz rock’n roll sound’larıyla kendi nesillerinin ruh haline tercüman oluyor. Hızlı çıkışlarıyla Primavera Sound, Transmusicales gibi büyük sahnelerde yer alan üçlü; 2014’te kendi isimlerini taşıyan ilk albümlerini Tantana Records etiketiyle yayımlamış, bu ilk albümü “Evil Eye” 45’likleri (2015) ve Paris’te kaydettikleri “Quatre” EP’si (2016) takip etmişti. Uzun zamandır beklenen ikinci albümlerinden şimdiye kadar üç tekli paylaşan grup (“Full Stash”, “The Baba” ve “Spiral”) yeni albümleri “Open Sesame”de, etkileyici garage sound’larından taviz vermeden kişisel ilgi alanlarına giren soul, funk, R’n’B ile flört eden, psychedelia’ya göz kırpan yeni müzikal keşiflere açılıyor. 

Biletler, Mobilet iOS ve Android uygulamaları ile mobilet.com üzerinden ve Babylon Gişe’den satın alınabiliyor.

 

 

 

Share.

Comments are closed.