Uluslararası İzmir Tiyatrolar Günü 33. Kez Kutlanacak

0

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde;  Dokuz Eylül Ünivertesi ve İlçe Belediyelerimizin  işbirliğinde 33. Kez kutlanacak Uluslararası İzmir Tiyatrolar Günü 27 Mart – 5 Nisan 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek.

İzmir’de  bir şölen havasında gerçekleşecek etkinlik kapsamında, İsmet İnönü Sanat Merkezi, Tarihi Havagazı Fabrikası, Sabancı Kültür Merkezi, Karabağlar Bozyaka Kültür Merkezi, Çiğli Kültür Merkezi,  Urla Atatürk Kültür Merkezi, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Özdemir Nutku Sahnesi’nde birbirinden güzel oyunlar İzmirlilerle buluşacak.

Kentin farklı salonlarında, 10 ulusal, 6 yerel, 4 uluslararası, 1 uluslararası sokak tiyatrosu, 1 yerel sokak tiyatrosu, Uluslararası 1 workshop ve Dokuz Eylül Ünivertesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin 4 kısa  oyunu olmak üzere toplam 24 oyun sahnelenecek. Ayrıca, Bornova Buca, Çiğli, Karabağlar, Karşıyaka, Konak, Urla ve Gaziemir Belediyelerimiz de  sahneleyecekleri oyunlarla,  etkinliği zenginleştirecekler.

33. Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri kapsamında Erdal Dinçer ‘in “…VE PERDE” adlı Tiyatro Afişleri sergisi  27 Mart – 5 Nisan 2015 tarihleri arasında  sanatsaverlerle buluşacak.

Festival kapsamında , Ulusal ve Uluslararası oyunların bilet fiyatları tam 15 TL, öğrenci 7.5 TL olarak belirlenmiş olup, İzmirli tiyatro gruplarının ve sokak tiyatrolarının gösterileri ücretsiz olacaktır.

Etkinlik Programı:
———————-
27 Mart 2015 Cuma

12.30 // Yürüyüş
Başlangıç: Alsancak Limanı
Bitiş: Dominik Caddesi
13.00 // Tören
Açılış Konuşması – İBB.Başkanı Aziz KOCAOĞLU
Alsancak Dominik Caddesi
(İlçe Belediye Başkanları, Uluslararası ve Ulusal Tiyatro grupları, Sanatçıların katılımıyla)
13.00 // (İtalya) Korsanlar // Alsancak Dominik Caddesi
15.00 // Avcı Karkap // Alsancak Dominik Caddesi
15.30 // Dört Kısa Oyun // D.E.Ü. G.S.F Özdemir Nutku Sahnesi
16.00 // Tuş // Küçükpark
17.00 // Karagözün Ters Evlenmesi // Buca Forbes
18.00 // “Ve Perde”… Tiyatro Afişleri Sergisi, DEÜ GSF 33.Dekor Maket Eskiz Sergisi Açılışı ve 17. Muhsin ERTUĞRUL Tiyatro Emek Ödül Töreni // İzmir Sanat Fuaye
18.00 // Mimus (Pandomim) // Karşıyaka Çarşı
19.00 // Sessizsiniz // Kıbrıs Şehitleri Parkı
19.00 // Kral Lear // Uğur Mumcu KSM Sevda Şener Sahnesi
20.00 // Düğün Sandık Lekesi
20.00 // Beraber Yürüdük Biz Bu Yıllarda
20.00 // Çirkin
20.00 // Dos Mujeros // Çiğli Belediyesi Konferans Salonu
20.00 // İstibdat Kumpanyası
20.00 // Bedeli Ödenmiştir
20.00 // Ben, Nazım Hikmet // Urla Atatürk Kültür Merkezi
20.30 // Tersine Dünya // D.E.Ü. Buca Eğitim Fakültesi Konferans Salonu

28 Mart 2015 Cumartesi

14.00 // Kırmızı Çizmeli Kedi Müzikali // D.E.Ü. Buca Eğitim Fakültesi Konferans Salonu
15.00 // O Çocuklar Büyüyecek // Agora Parkı
15.00 // Avcı Karkap // Kemeraltı
16.00 // Tuş // Konak Metro
17.00 // Halk Avcısı // Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi
17.00 // Karagözün Ters Evlenmesi // Göztepe Metro
18.00 // Dört Kısa Oyun // D.E.Ü. G.S.F Özdemir Nutku Sahnesi
18.00 // Mimus (Pandomim) // Karşıyaka Çarşı
18.00 // (İtalya) Korsanlar // Güzelyalı Mehmet Fuat Göztepe Parkı
19.00 // Sessizsiniz // Kıbrıs Şehitleri Parkı
20.00 // Veresiye Teklif Etmeyin Lütfen
20.00 // Necati Beyi Görmek İstiyorum // Karabağlar Halk Eğitim Merkezi
20.00 // Bardakçı Baba // Çiğli Belediyesi Konferans Salonu
20.00 // Kral Lear // Uğur Mumcu KSM Sevda Şener Sahnesi
20.00 // Oyunun Oyunu // Ziya Gökalp Kültür Merkezi

29 Mart 2015 Pazar

13.00 // (İtalya) Korsanlar // Gürçeşme Remzi Selvili Parkı
15.00 // Dört Kısa Oyun // D.E.Ü. G.S.F Özdemir Nutku Sahnesi
15.00 // İlker Kılıçer (Pandomim ve kukla gösterisi) // Gültepe Toros Pazar yeri
15.00 // Avcı Karkap // Konak İskele
16.00 // Golemanos-Bulgaristan // İzmir Sanat Merkezi
16.00 // Küskün Müzikal
16.00 // Tuş // Karşıyaka İskele
17.00 // Yeni Bir Gün // Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi
17.00 // Karagözün Ters Evlenmesi // Üçkuyular İskele
18.00 // Mimus (Pandomim) // Bostanlı İskele
19.00 // Sessizsiniz // Kıbrıs Şehitleri Parkı
20.00 // Bardakçı Baba // Çiğli Belediyesi Konferans Salonu
20.00 // Ben Feurbach

30 Mart 2015 Pazartes

09.00 // (İtalya) Officina Perla Scena ve Tarihi Havagazı Fabikası
Lascena Ve La Paranz Del Geco(Atölye Çalışması)
13.00-15.00 (1.Oturum) // “Ölümünün 111.Yılında Anton Çekhov”
Panel // İzmir Sanat Oditoryum
14.30 // Efter Tunç “Bir Sahne Yapıtının Tasarım Aşamaları”
(Konferans ardından Workshop) // D.E.Ü. G.S.F Rauf Beyru Salonu
Prof.Dr.Özdemir Nutku“Çekhov ve Şiirsel Gerçekcilik”
Prof.Dr.Murat Tuncay “Çekhov’un Kısa Oyunlarında Buruk Gülümsemelerin Dramatik Altyapısı”
16.00-18.00 (2.Oturum) // “Ölümünün 111.Yılında Anton Çekhov”
Panel // İzmir Sanat Oditoryum
Prof.Dr. Hülya Nutku “Ölümünün 111.Yılında Yaşam Öyküsü ve Anton Çekhov’u Anlamak”
Prof.Dr.Semih Çelenk “Çekhov’u Yanlış Yorumlamak Ya Da Çekhov’un Çiçek Dürbünü”
13.00 // Örümcek Adam Büyülü Ormanda (Çocuk Oyunu) // Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi
15.00 // Avcı Karkap // Konak İskele
16.00 // Tuş // Karşıyaka İskele
17.00 // Karagözün Ters Evlenmesi // Konak Metro
18.00 // Mimus (Pandomim) // Üçyol Metro
19.00 // Sessizsiniz // Kıbrıs Şehitleri Parkı
20.00 // Savaş Oyunu // Gaziemir A.K.M Nazım Hikmet Sahnesi
20.00 // Golemanos-Bulgaristan // İzmir Sanat Merkezi
20.00 // Kuva-i Milliye // İsmet İnönü Sanat Merkezi
20.00 // Dört Kısa Oyun // D.E.Ü. G.S.F Özdemir Nutku Sahnesi

31 Mart 2015 Salı

09.00 // (İtalya) Officina Perla Scena ve Tarihi Havagazı Fabikası
Lascena Ve La Paranz Del Geco(Atölye Çalışması)
13.00 // “Tiyatroda Geçen Yıllar” Panel // İzmir Sanat Oditoryum
13.00-15.00 // Jale Birsel “Tiyatroyla Geçen Bir Ömür” // İzmir Sanat Oditoryum
15.30-17.30 // Tomris Çetinel “Tiyatroda Geçen Yıllar ve Bölge Tiyatroları” (soru-cevap) // İzmir Sanat Oditoryum
17.30-18.00 Soru – Cevap İzmir Sanat Oditoryum
10.00 // Aslan ile Fare // Eskiizmir Semt Merkezi Nikah Salonu
13.00 // Duman Avcıları(Çocuk Oyunu) // Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi
14.00 // Aslan ile Fare // Eskiizmir Semt Merkezi Nikah Salonu
15.00 // Avcı Karkap // Üçyol Metro
16.00 // Tuş // Bostanlı İskele
17.00 // Karagözün Ters Evlenmesi // Fahrettin Altay Metro
18.00 // Mimus (Pandomim) // Alsancak İskele
19.00 // Sessizsiniz // Kıbrıs Şehitleri Parkı
20.00 // Masal Gecesi Tılsımlı Yolculuklar // Urla Atatürk Kültür Merkezi
20.00 // Bir Delinin Hatıra Defteri // İzmir Sanat
20.00 // İki Oyun Bir Ülke // İsmet İnönü Sanat Merkezi
20.00 // Dört Kısa Oyun // D.E.Ü. G.S.F Özdemir Nutku Sahnesi

01 Nisan 2015 Çarşamba

09.00 // (İtalya) Officina Perla Scena ve Tarihi Havagazı Fabikası
Lascena Ve La Paranz Del Geco (Atölye Çalışması)
14.00 // Dört Kısa Oyun // D.E.Ü. G.S.F Özdemir Nutku Sahnesi
16.00 // Dört Kısa Oyunun Yazarlarıyla Söyleşi // D.E.Ü. G.S.F Özdemir Nutku Sahnesi
20.00 // Parkta Güzel Bir Gün // İzmir Sanat

02 Nisan 2015 Perşembe

09.00 // (İtalya) Officina Perla Scena ve Tarihi Havagazı Fabikası
Lascena Ve La Paranz Del Geco (Atölye Çalışması)
13.00 // Barış Bahane (Çocuk oyunu) // Güzelyalı Kültür Merkezi
20.00 // Tesadüfen Kadın Elizabeth // İzmir Sanat
20.00 // Kış Masalı-Romaya // Tepekule Kongre ve Sergi Salonu

03 Nisan 2015 Cuma

09.00 // (İtalya) Officina Perla Scena ve Tarihi Havagazı Fabikası
Lascena Ve La Paranz Del Geco (Atölye Çalışması)
13.00 // Nasreddin Hoca Gide Gide (Çocuk oyunu) // Güzelyalı Kültür Merkezi
20.00 // Kış Masalı-Romaya // Tepekule Kongre ve Sergi Salonu
20.00 // Sözcükler Can Yücel’i Özler // Güzelyalı Kültür Merkezi
20.00 // Kral Lear // Uğur Mumcu KSM Sevda Şener Sahnesi

04 Nisan 2015 Cumartesi

17.00 // (İtalya) Korsanlar // Kemeraltı
20.00 // Pinokyo-İtalya // İzmir Sanat
20.00 // Göl Kıyısı
20.00 // Vanya-Sonya- Masha vs-Arnavutluk // Sabancı Kültür Merkezi
20.00 // Faust Öldü // D.E.Ü. G.S.F Özdemir Nutku Sahnesi

05 Nisan 2015 Pazar

16.00 // Pinokyo-İtalya // İzmir Sanat
16.00 // Hoşgeldin Boyacı // İsmet İnönü Sanat Merkezi
16.00 // Vanya-Sonya- Masha vs-Arnavutluk // Sabancı Kültür Merkezi
17.00 // (İtalya) Korsanlar // Alsancak Dominik Caddesi
20.00 // Faust Öldü // D.E.Ü. G.S.F Özdemir Nutku Sahnesi

Share.

Comments are closed.