ART ANKARA …

0

ANKARA İKİ YENİ FUARA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK!

Atis Fuarcılık A.Ş. tarafından, 11-15 Mart 2015 tarihlerinde uluslararası ART Ankara / Çağdaş Sanat Fuarı ile eşzamanlı olarak ayrı bir holde Design Ankara / Endüstriyel Tasarım Fuarı ETMK (Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu) işbirliği ile “ATO Congresium Kongre ve Sergi Sarayı’nda 8000m2’lik alanda gerçekleşecek.

Fuar Ankara’da; farklı ülkelerden galerilerin de bulunduğu, çağdaş sanat eserlerinin yer alacağı yeni bir sanat ortamı oluşturacak.

ART ANKARA/Çağdaş Sanat Fuarı, başkentte uluslararası düzeyde bir araya getirdiği sanat galerileri, müzeler, sanatsal eğitim veren kurum ve kuruluşlar, sanatçılar, koleksiyonerler ve sanata ilgi duyanlar ile birlikte yeni paylaşımlar, başlangıçlar ve kazanımlar sağlanması hedefinde.

Fuarda, paneller, söyleşiler, konferanslar, canlı performanslar, konserler, dinletiler ile paylaşım katlanacak ve canlılık kazanacak.

Ayrıca minik sanatseverler için çocukların boylarına göre hazırlanacak bir resim galerisi, aktivite ve sürprizler de yer alacak. Ulusal ve uluslararası katılımla yaklaşık 70 galeri, kurum ve kuruluş ile 300 sanatçının 2.000’i aşkın eseri ve aynı zamanda İran Çağdaş Sanatı ’nın da sergileneceği ayrı bir stant sanatsever ile buluşacak.

DESIGN ANKARA/Endüstriyel Tasarım Fuarı ise; toplumun çeşitli kesimlerine ve endüstriye ulaşarak, endüstriyel tasarımın yerel ve küresel pazardaki artan önemini göstermek, Türk tasarımcıların birikimini ve katkılarını paylaşmak için başkentte bir araya getirdiği meslektaşlar, üreticiler ve kullanıcılar arasında ortak bir platform ve vizyon sağlamayı amaçlamakta.

Endüstriyel tasarımın seçkin örneklerine yer verilecek fuarın çıkış noktası, sanat, tasarım ve endüstriyi buluşturmak ve Ankara’da özellikle mobilya, savunma ve medikal sanayicilerini uluslararası rekabete hazırlamak.

Bu iki yeni fuarın önümüzdeki yıllarda uluslararası fuar takvimlerinde de yer alması, sürekliliği sağlanarak Ankara’ya yeni bir vizyon ve misyon kazandırması planlanmakta.

www.atisfuarcilik.com

Share.

Comments are closed.