Fest Travel ile Notalı Rotalar

0

Dünyanın en önemli müzisyenleri Notalı Rotalar’da

Dünyanın en önemli sanat etkinliklerine, konserlerine ve festivallere yönelik olarak düzenlenen Notalı Rotalar®, müzikseverleri görkemli salonlar ve eşsiz atmosferlerde ünlü orkestralar, şefler ve müzisyenlerle buluşturuyor. Viyana Filarmoni’den Staaskapelle Berlin’e, Andrea Bocelli’den Daniel Barenboim’a, Musikverein’dan Bregenz’in göl sahnesine, Parsifal’den Carmen’e, Avrupa’nın en güzel kentlerindeki en önemli sanat olayları FEST gezginlerine sunuluyor.

SILVESTERKONZERT

29 Aralık – 1 Ocak 

Dünyanın en önemli orkestralarından Viyana Filarmoni her yılbaşında muhteşem akustiğiyle büyüleyen Musikverein’da müzikseverlere unutulmaz bir yeni yıl gala konseri veriyor. Bu yılın konserinde orkestrayı sayısız ödül sahibi efsanevi bir isim, müzik çevrelerinde “kraliyeti ayağına getiren şef” olarak tanınan Riccardo Muti yönetecek. 2018’e Viyana’da unutulmaz bir başlangıç yapmak isteyenler, 29 Aralık-1 Ocak tarihleri arasındaki programımızı mutlaka incelemeli…

Akdeniz’in Müzikal Geçmişi VALLETTA BAROK MÜZİK FESTİVALİ

13 – 16 Ocak

Mimari zarafetin, bozulmamış tarihi mirasın ve başka bir gezegendenmiş gibi görünen manzaraların ülkesi Malta, Akdeniz’de ticaretin ortaya çıkışından beri bölgedeki tüm büyük uygarlıkların hâkimiyeti altına girmiş. Valletta Uluslararası Barok Festivali, bu küçük Akdeniz ülkesinin yüzyıllardır Avrupa tarihinde oynadığı önemli rolü hatırlatıyor. Avrupa’nın halen kullanılan en eski tiyatrolarından Manoel Tiyatrosu’nun merkezinde yer aldığı, Aziz Yahya Katedrali, özgün Valletta kiliseleri, Büyük Üstadlar Sarayı gibi diğer barok binalara da yayılan etkinlik takvimindeki 3 özel konser, 13-16 Ocak tarihleri arasında FEST gezginlerini bekliyor.

Mozart’a Adanmış Müzik Haftası  MOZARTWOCHE 2018

27 Ocak – 1 Şubat

Mozart’ın doğumgünü zamanında gerçekleştirilen Mozartwoche (Mozart Haftası), opera performanslarından oda orkestralarına, solo resitallerden dünyaca tanınmış sanatçıların konserlerine uzanan programıyla müzik dünyasının en önemli organizasyonlarından biri. 1956’da başlayan bu konser serileri 2018’de Salzburg Müzik Festivali’nin yeni artistik direktörü Maren Hofmeister liderliğinde gerçekleştirilecek. FEST’in 27 Ocak-1 Şubat tarihleri için kurgulanan programında iki ayrı konseriyle Viyana Filarmoni Orkestrası, Sir John Eliot Gardiner şefliğindeki İngiliz Barok Solistleri Topluluğu, yaşayan en büyük müzisyenlerden piyanist Daniel Barenboim, Mozart’ın “Saraydan Kız Kaçırma” operasının ünlü yönetmen Andrea Moses imzalı yeni prodüksiyonu yer alıyor.

www.festtravel.com/notali-rotalar

Share.

Comments are closed.