Hugh Jackman Yeniden İstanbul’da!

0

BROADWAY’İN EFSANE İSMİ ZORLU’DA!

30-31 MAYIS 01 HAZİRAN

17 Mart’ta uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir performansla İstanbul’u büyüleyen, ancak gösterisinin ikinci gününde ses tellerindeki rahatsızlık nedeniyle sahneye çıkamayan Hugh Jackman, geri dönüyor.

“An Evening with Hugh Jackman”, her ne kadar kurgulanmış bir gösteri olsa da, aslında bir tür konser ve doğaçlamalar içeriyor. Tony Ödülü sahibi Hugh Jackman; en çok ”Wolverine”, ”X-Men”, ”Les Misérables (Sefiller)” ve ”Real Steel” gibi filmleriyle tanınan dünyaca ünlü bir aktör. Satış rekorları kıran Broadway şovunda Avustralyalı sanatçı; şarkıcılık ve danstaki yeteneklerini bire bir gözler önüne seriyor.

Gösteride 32 kişilik bir orkestra ve dansçılar Jackman’a eşlik ediyor. “Singin’ in the Rain ve Guys and Dolls” gibi klasik olmuş müzikallerden yorumların yanı sıra sanatçının vatandaşı olduğu Avustralya’nın yerli Aborjin kültürü ile “The Boy from Oz (Oz’lu Çocuk)” adlı ve kendisine Tony Ödülü kazandıran filmde canlandırdığı Peter Allen’ın bestelerine de yer veriliyor. Sanatçı gösteriyi genelde doğaçlama bir şekilde sürdürüyor ve etkileyici iletişimi ile gösteriyi canlı ve eğlenceli tutuyor.

Kariyerine Avustralya tiyatrolarında başlayan dünyaca ünlü film yıldızı Hugh Jackman; 2004 yılında Tony Ödülleri’ni ilk sunuşunda, Broadway’deki ilk rolü olan “The Boy from Oz” ile de bir ödül aldı. 2009’da son James Bond Daniel Craig ile birlikte sahne aldığı ve ‘hit’ olan “A Steady Rain (Sıkı bir Yağmur)” ile Broadway’e tekrar döndü ve bunu 2011’de solo konser performansı “Hugh Jackman – Back on Broadway” takip etti. 2012 yılında ise “Les Misérables” (Sefiller) müzikal sinema filminde Jean Valjean karakterini canlandırdı.

Orkestra: Filarmonia İstanbul Orkestrası

Müzikal Direktör – Patrick Vaccariello
Piyano – Jim Laev
Gitar – JJ McGeehan
Bateri – Brian Brake
Avustralyalı Müzisyenler – Paul Boon & Nate Mundraby

Dansçılar
Robin Campbell
Anne Otto
Lara Seibert
Emily Tyra

Sahne Yönetmeni – Kim Vernace
Koreograf – Angie Canuel
Kostüm Tasarım – Heidi Neven
Video – Alex Nichols

…..

 

2009 yılında Academy Ödülleri’ni sunan dünyaca ünlü aktör Hugh Jackman 17 – 20 Mart tarihleri arasında İstanbul Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde olacak. Jackman’a sergileyeceği “An Evening With Hugh Jackman”  isimli Broadway şovunda 18 kişilik bir orkestra ve dans ekibi eşlik edecek.

 Tüm Avrupa’daki tek şovu!

“Wolverine” ”X-Men” ve “Les Misérables” ile milyonların hayranlığını kazanan ve Broadway şovlarıyla tanınan Hugh Jakcman tüm Avrupa’daki tek şovu “An Evening With Hugh Jackman” için İstanbul’da olacak. 17 – 20 Mart tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde İstanbullu sanatseverlerle buluşacak.

Dev müzikal Performans

Hugh Jackman’a İstanbul’daki şovunda 18 kişilik bir orkestra ve dans ekibi eşlik edecek. Jackman şovda “The Boy from Oz”da Tony Ödülleri’ni kazandığı Peter Allen besteleri, “Singin’ in the Rain” ve “Guys and Dolls”dan klasikler ve Avustralya’nın Aborjin kültüründen seçmeleri seslendirecek. Doğaçlama skeçlere de yer vereceği şov Jackman’ın NewYork’tan sonraki ilk gösterisi olacak.

www.zorlucenterpsm.com;

Share.

Comments are closed.