İstanbul tiyatro oyunlarından seçmeler…

0

ALTKAT SANAT
Böyle Buyurdu Zerdüşt

Yazan: Friedrich Nietzsche
Uyarlayan ve Yöneten: Müge Saut
Oyuncular: Nevzat Süs, Özlet Ezgi Çelebi, Selver Cavuş, Esra Kucur, Gizem Özgün, Müge Saut
13 Ekim, Saat: 18.00 – 19 Ekim, Saat: 20.30

Caferağa Mah. Moda Cad. No:35 – 0536 214 27 33

BABA SAHNE

Don Kişotum Ben
Yazan: Miguel de Cervantes Saavedra
Yönetmen: Emrah Eren
Oyuncular: Ozan Güven, Günay Karacaoğlu, Nazlı Tosunoğlu, Ömür Arpacı, Serhan Ernak, Nur Erkul…
17-18-19-23-24-25-26 Ekim, Saat: 20.30

Red Light Kışı


Yazan: Adam Rapp, Yöneten: Edip Tepeli
Dekor Tasarım: Cihan Aşar, Oynayanlar: Gün Koper, Ayşecan Tatari, Ali Yoğurtcuoğlu
15 Ekim, Saat: 20.30

Tartuffe
Yazan: Moliere, Çeviren-Uyarlayan: Irmak Bahçeci
Yöneten: Emrah Eren, Müzik: Tolga Çebi
Dekor Tasarımı: Melih Karakurt
21 Ekim, Saat: 20.30

Oksimoron ‘Erkek Aklı


Yazan: Robert Dubac, Uyarlayan: Zeki Enes Akkan
Yöneten: Erdal Beşikçioğlu, Oynayan: Emre Karayel
30 Ekim, Saat: 20.30
Bahariye Cad. Sakızgülü Sok. No 31 / 37
Kadiköy – 0216 700 1111
CADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİ
Marx İstanbul’da
Özgün Metin: Marx in Soho / Howard Zinn
Uyarlayan ve Yöneten: Semih Çelenk
Oynayan: Hamit Demir, 14 Ekim, Saat: 20.30

Büyük Gözaltı


Yönetmen: Rutkay Aziz
Uyarlayanlar: Robert Owens, Wilton E. Hall, William A.Miles , Dekor ve Kostüm: Metin Deniz
Müzik: Cahit Berkay, Oyuncular: Rutkay Aziz, Taner Barlas, Ekin Aksu, Özcan Alpar, Levend Yılmaz, Aytaç Öztuna, Hüseyin Demir, Hüseyin Uçurtma
17 Ekim, Saat: 20.30

Esaretin Bedeli
Yazan: Stephen King, Uyarlayan: Owen O’neill & Dave Johns, Yöneten: Şakir Gürzumar
Dekor: Tayfun Çebi, Müzik: Orhan Enes Kuzu
Oyuncular: Kerem Alışık, Kaan Taşaner, İştar Gökseven, Fuat Onan, Erhan Alpay, Hasan Erdem, Yiğit Pakmen, Mert Doğan, Murat Yılmaz, Umut Avcı, Şahin Adıgüzel, Cem Hamzaoğulları, Burak Can Aras, Mesut Tozkoparan, Serkan Beşiroğlu…
28 Ekim, Saat: 20.30

Bağdat Cad. Haldun Taner Sok. No: 11

DASDAS

Vahşet Tanrısı

VAHSET TANRISI / FOTOGRAF MUHSIN AKGUN


Yazan: Yasmina Reza, Yönetmen: Saim Güveloğlu
Dekor Kostüm: Hilal Polat
Oyuncular:  Roza Erdem, Tansu Biçer, Tülin Özen, Çetin Sarıkartal 26-29-30 Ekim Saat: 20.30

Zengin Mutfağı


Yazar: Vasıf Öngören
Yönetmenler: Şener Şen – Doğu Yaşar Akal
Oynayanlar: Şener Şen, Gizem Ergün, Onay Kaya, Uğur Arda Başkan, Kutay Sandıkçı
07-08-14-15-21-22 Ekim Saat: 20.30

Ivanov
Yazan: Anton Çehov, Yönetmen: Saim Güveloğlu
Oyuncular: Tansu Biçer, Kerem Arslanoğlu, Sezer Arıçay, Şehsuvar Aktaş, Tülin Özen, Şehsuvar Aktaş
04-19-31 Ekim Saat: 21.00

Ormanlardan Hemen Önceki Gece


Yazan: Bernard-Marie Koltès
Video: Biriken (Melis Tezkan, Okan Urun)
Oynayan: Rıza Kocaoğlu – 20 Ekim Saat: 17.00

Lal Hayal

Yönetmen: Ezel Akay, Aysel Yıldırım
Yazar: Sevilay Saral, Oyuncular: Songül Öden, Gökçe Gürçay, Onur Gürçay
09 Ekim Saat: 20.30 – 27 Ekim Saat: 17.00

Joseph K.
Yazan: Tom Basden, Oyuncular: Mert Fırat, Didem Balçın, Onur Dilber, Özgün Aydın
06-13 Ekim – 03 Kasım, Saat: 17.00

DOT
Prudencia Hart ve Bir Tuhaf Dibe Vurma Öyküsü

Yazan: Davıd Greıg, Yöneten: Murat Daltaban
Dekor ve Kostüm: Hande Tomris Kuzu
Oyuncular: Gizem Güçlü, Mert Öner, Şirin Kılavuz Sevinç, Esin Alpogan, Eylül Güntekin, B. Şimşek…
4-5-11-12-18-19-25-26 Ekim, Saat: 21.00

Dotkanyonda, Büyükdere Cad. No:185 Şişli
0212 251 45 45

İKİNCİKAT
Tezgah

Yazan: Erkan Kolçak Köstendil
Yöneten: Eyüp Emre Uçaray
Oynayanlar: Aziz Caner İnan, Elit Andaç Çam, Haki Biçici, Emin Şentürk, Sahne Dövüşü: Tamer S. Subaşı
10-26 Ekim, Saat: 20.30

KADIKÖY BOA SAHNE
Eylül

Yazan-Yöneten-Oynayan: Uğur Kanbay
Sahne Tasarımı: Sfrpztf, Müzik: Bahadır Gülşen
19 Ekim, Saat:20.30

Mutluyduk Belki Bugüne Kadar


Yazan: Paolo Genovese
Yönetmen: Ahmet Sami Özbudak
Oyuncular: Giray Altınok, Canan Atalay, Faruk Barman, Başak Kıvılcım Ertanoğlu, Gökçe Eyüboğlu…
25 Ekim, Saat:20.30

Furuğ Ferruhzâd
Oyunlaştıran ve Yöneten: Harun Güzeloğlu
Oynayan: Derya Günaydın, 29 Ekim, Saat:20.30

General Asım Gündüz (Bahariye) Cd. No: 35
Kadıköy – 0545 646 21 70​

MODA SAHNESİ
Yeni Bir Şarkı

Yazan: Marguerite Duras , Yöneten: Kemal Aydoğan
Sahne Tasarımı: Bengi Günay
Oynayanlar: Melis Birkan, Caner Cindoruk
18-19 Ekim, Saat:20.30, 20 Ekim, Saat: 16.00

Bir Kadın Uyanıyor
Yazan ve Yöneten: Sevilay Saral

Oynayan: Aysel Yıldırım – 20 Ekim, Saat:19.00

Simavne Kadısı Oğlu Şeyh Bedreddin Destanı


Yazan: Nazım Hikmet, Yöneten: Kubilay Erdelikara
Oynayan: Erkan Bektaş, 29 Ekim, Saat: 20.30

General Asım Gündüz Cd. Halil Ethem Sk. No.34/27
Kadıköy / 0216 330 58 00

OYUN ATÖLYESİ

Pencere
Yazan: David Hare, Yönetmen: Birkan Uz
Oyuncular: Esra Bezen Bilgin, H. Bilginer, Kürşat Demir 30-31 Ekim Saat: 20.30

Araba Kullanmayı Nasıl Öğrendim

Yazan: Paula Vogel
Çeviren-Yöneten: Sami Berat Marçalı
Oynayanlar: Ö. Zeynep Dinsel, Berk Hakman, Yasemin Çolak, Yezdan Kayacan, İnci Sefa Cingöz
25-26-27 Ekim, 01-02 Kasım Saat: 20.30
27 Ekim – 03 Kasım Saat: 16.00

Dr. Esat Işık Cad. No:3 Moda Kadıköy
Tel: 0216 345 39 39

TİYATRO PERA / BLACKOUT
Ter

Yazan: Lynn Nottage, Çeviren-Yöneten: Zeynep Özden
Oynayanlar: Nesrin Kazankaya, Başak Meşe, Doruk Akçiçek, Alican Yılmaz, Nazmi Karaman,
Ömer İvedi, Bahar Karaoğlu, Alican Öztürk
18-19-20-23-25-26-27-Ekim, 2-3-8-9-10-22-23-24 Kasım Saat: 20.30

Orijinal Günahlar
Yazan-Yöneten: Gökhan Erarslan
Oyuncular: Şirvan Kalenderoğlu, Ezgi Hüyükpınar Erarslan, Özer Keçeci, Özge Ünal
Orkestra: Mahir Bektaş, Burak Güven, Yaşar Çınar
31 Ekim – 5-26 Kasım, Saat: 20.30

Abide-i Hürriyet Cad. No:211, Şişli – 0212 245 30 08

TOY İSTANBUL
Hipokrat

Yazan: Erdi Işık, Yöneten: Kayhan Berkin
Dekor Tasarım: Gökhan Kodalak
Oynayanlar: Canan Ergüder, Kenan Ece
8/11/12/19/22/26/29 Ekim, Saat:20-30

Red Light Kışı
Yazan: Adam Rapp
13-20-27 Ekim, Saat: 17.30

Yak Bunu


Yazan: Lanford Wilson
Çeviren-Yöneten: Sami Berat Marçalı
Dekor Tasarım: Marta Montevecchi
Oynayanlar: Toprak Can Adıgüzel, Büşra Develi, Sertan Erkaçan, Hakan Kurtaş
16-18-23-25 Ekim

Harbiye Mah. Kadırgalar Cad. No:3 Şişli
Tel: 0212 970 28 69

UNIQ Hall
Aşk Geçmişim


Yazar: D C Jackson, Yönetmen: Tuğrul Tülek
Oyuncular: Şebnem Bozoklu, Rıza Kocaoğlu ve Melisa Doğu – 14-24-31 Ekim, Saat: 20.30

Arzu Tramvayı


Yazan: Tennessee Williams, Çeviren: Haluk Bilginer
Yöneten: Hira Tekindor, Oynayanlar: Zerrin Tekindor, Onur Saylak, Şebnem Bozoklu, İbrahim Selim, Tahir Yılmaz, Onur Gürçay, Asena Girişken, Melih Düzenli, Özer Keçeci, B. Güven – 04-08 Kasım, Saat: 20.30

Huzur Mah. Maslak Ayazağa Cad. No:4 Sarıyer
0212 350 9100

ZORLU PSM
Don Kişotum Ben
Yazan: Miguel de Cervantes Saavedra
29 Ekim, Saat: 20.30

Bir Delinin Hatıra Defteri
Yazan: Nikolay Vasiliyevic Gogol
Uyarlayan ve Yöneten: M. Cem Emüler
Oynayan: Erdal Beşikçioğlu
17 – 24 Ekim, Saat: 20.30

Sevgili Arsız Ölüm – Dirmit
Yazan: Latife Tekin
Uyarlayan- Yöneten: Hakan Emre Ünal
Uyarlayan- Oynayan: Nezaket Erden
20 Ekim, Saat: 15.00 – 27 Ekim, Saat: 19.30

Yazan: Latife Tekin
Uyarlayan- Yöneten: Hakan Emre Ünal
Uyarlayan- Oynayan: Nezaket Erden
20 Ekim, Saat: 15.00 – 27 Ekim, Saat: 19.30

Gerçek

Yazan: Florian Zeller, Yöneten: Mehmet Ergen
Dekor: David Woodhead
Oynayanlar: Kubilay Tunçer, Levent Üzümcü,
Neslihan Yeldan, Özge Özder 19 Ekim-23 Kasım, Saat: 20.30
Koru Sok. No:2 /PSM/ 70 Zincirlikuyu, Beşiktaş
0850 222 67 76

Share.

Comments are closed.