“Sana Söylemem Gereken Bir Şey Var” Sergisi F Sanat Galerisi’nde

0

Barış Sarıbaş, Kadir Akyol ve Yahya Bağcı, İstanbul Bienali ve Contemporary Istanbul Fuarı ile eşzamanlı olarak düzenledikleri grup sergisinde F Sanat Galerisi’nde bir araya geliyorlar. “Sana Söylemem Gereken Bir Şey Var” isimli grup sergisi, 14 Eylül – 05 Ekim 2017 tarihleri arasında izlenebilir.

Dönemleri yakın, ancak hem yaşadıkları yerler hem de deneyimleri birbirinden farklı olan bu üç çağdaş sanatçı, ilişkisellik ağı üzerinden yürüttükleri bu birlikte söz söyleme ile kendileri ve yakın çevreleri vasıtasıyla görsel ve duyusal bir arşiv oluşturmaktalar. Yapıtlar arasında gezinirken bütünden bireye ve oradan da içe doğru bir bakış açısı ortaya koyan sanatçılar, yan yana durma, ortak alan kullanma, kendini diğerleri ile beraber var etme adına da demokratik bir söylem içerisindeler.

Barış Sarıbaş’ın içsel peysajları, Yahya Bağcı’nın gerçek olandan daha çok yapaylık ve yanılsama ile ilişkisini ele aldığı işleri ile Kadir Akyol’un insana daha derinden bir bakış yönelttiği detaylı portreleri; aralarındaki alışverişi ve içten diyaloğu oluşturmakta. Sanatçıların kendi kişisel tarihleri üzerinden üretim yaparak oluşturdukları sergi, 14 Eylül – 05 Ekim 2107 tarihleri arasında F SanatGaleri’de görülebilir.

 

 

F Sanat Galeri
Valikonağı Caddesi, Akkavak Sokak Polat Apt. No:38/2 Nişantaşı-İstanbul-Türkiye

Tel: 0 0212 296 83 32
fsanatgaleri@gmail.com

 

Share.

About Author

Comments are closed.