SİYAH BEYAZ 33. YIL SERGİSİ

0

‘’Sanatın asıl kurtarıcı tarafı, bizi varlığımızdan şüpheye düşürmesidir.’’

18.02.2017 – 07.03.2017

Siyah Beyaz 33.Yılını 18 Şubat’ta açılacak olan bir grup sergisi ile kutluyor.

Sergi, aynı zamanda galerinin kurucusu Faruk Sade’nin yıllar boyunca biriktirdiği dostluklara bir saygı duruşu niteliği taşıyor. Sergiye katılacak 37 sanatçının işlerinin yanı sıra, bu beraberliği güçlendiren önemli yazarların metinlerinin bulunacağı bir kitabı da yayınlanacak.

Sergi adını Faruk Sade’nin 1980’de Paris’te tuttuğu defterine yazdığı bir nottan alıyor. Sergi, Ankara’nın ruhuyla birleşen, Faruk Sade’nin Siyah Beyaz’ı açmasıyla başlayan sanat serüveninin duygusal bir özeti olacak. Bu serüvene yıllar içinde katkıda bulunan pek çok sanatçı, yazar, küratör, film eleştirmeni, mimar da eşlik edecek. Bir dostluk zinciri olarak başlayan ve büyük bir aileye evrilen Siyah Beyaz; 33. Yıl Sergisi’ni, Faruk Sade’nin “Sanatın asıl kurtarıcı tarafı bizi varlığımızdan şüpheye düşürmesidir.” cümlesi etrafında gerçekleştirilecek.

37 sanatçının katılacağı sergide bulunan işlere bir de kitap eşlik edecek. Kitapta, sergilenen işlerin yanı sıra, yıllar boyu sanat dünyasından edinilmiş dostluklara dair pek çok önemli kalemden yazılar da bulunacak. Faruk Sade’nin ve Siyah Beyaz’ın ömrünü anlatan kitabın tasarımını Aslı Altay ve Ali Cindoruk üstleniyor.

Samimiyetin şüphesiz bir sanatseverliğe dönüştüğü sergi, 18 Şubat’ta izleyicisini bekliyor.

ERDAĞ AKSEL / MURAT ARTU / BERİL ATEŞ /
YILMAZ AYSAN / KEZBAN ARCA BATIBEKİ /
BEDRİ BAYKAM / FRANCOIS BOUILLON /
FİGEN CEBE / ELA CİNDORUK / BAHADIR ÇOLAK /
EBRU DÖŞEKÇİ / FIRAT ENGİN / GÜLSÜN KARAMUSTAFA / NİHAT KEMANKAŞLI / HÜSAMETTİN KOÇAN / ALİ KOTAN / KOMET / SITKI KÖSEMEN / PIOTR KLEMENSIEWICZ / ALEV MAVİTAN / BİHRAT MAVİTAN / TAN MAVİTAN /
MURAT MOROVA / MEHMET NAZIM / MÜBİN ORHON /
AHMET ÖĞÜT / MURATHAN ÖZBEK / SUHA ÖZKAN /
ARDAN ÖZMENOĞLU / GÜNNUR ÖZSOY / NAZAN PAK /
SEZA PAKER / SEÇKİN PİRİM / NEVZAT SAYIN / ERHAN ŞENGEL / GÖKHAN TÜFEKÇİ / EMRE ZEYTİNOĞLU

Daha fazla bilgi için;

Galeri Siyah Beyaz

Kavaklıdere sokak 3/1-2 Şili Meydanı Ankara

0312 467 7234

www.galerisiyahbeyaz.com

  

 

Share.

Comments are closed.