TANGONUN RİTMİ / LA JUAN D’ARIENZO ORKESTRASI

0


La Juan D'arienzoTANGONUN RİTMİ

 LA JUAN D’ARIENZO ORKESTRASI

Türkiye’de ilk konserini Ankara’da verecek olan, Arjantinli “La Juan D’Arienzo” Tango Orkestrası’nın 29 Eylül 2015 Salı akşamı, MEB Şura Salonu’ndaki konserinde Ankara’nın önde gelen tango okullarının dans gösterilerinin de izlenebileceği etkinlik ile başkentliler, sanat sezonuna tutku dolu bir merhaba diyecek. 

 La Juan D´Arienzo” Tango Orkestrası adını “El Rey del Compás” (King of the Beat-Ritmin Kralı) olarak bilinen büyük Arjantin tango müzisyeni Juan D´Arienzo’dan almaktadır. 2012 yılında kurulan ve Arjantin milongalarında çalınan yüzlerce eserin bestecisi ve aranjörü olan Juan d’Arienzo’nun tüm eserlerini yeniden yorumlayan orkestra, dört bandoneon, dört keman, bir piyano ve bir kontrbastan oluşmaktadır. Ritmik ve enerjik bu genç grup çok kısa bir süre içinde efsanevi Juan D’Arienzo’nun muhteşem repertuarını yeniden yorumlayarak yalnızca Buenos Aires’te değil tüm dünyada adını duyurmuş ve büyük milongalarda kendine yer edinmiş.

1-5 Ekim tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen ExpressTango Festivali ortak etkinliği olarak İstanbul Express, Arjantin Büyükelçiliği ve Ankara HiltonSA Hotel’in katkılarıyla, Sevda-Cenap And Müzik Vakfı tarafından düzenlenen konserin geliri meme kanserli hanımların müzik çalışmalarına aktarılacak.

Bilet fiyatları ise ;

1.Kategori: 77.00 TL, 2.Kategori: 66.00 TL, 3.Kategori: 55.00 TL, 4.Kategori: 33.00 TL’dir. Ayrıca öğrenciler 1.2. ve 3.Kategorileri 10 TL indirimle izleyebileceklerdir.

Konser biletleri Biletix ve tüm satış noktalarından temin edilebilir


Detayli bilgi ; www.andmuzivakfi.com

http://www.expresstango.org/tr/sessions/la-juan-darienzo-concert-in-ankara/

Share.

Comments are closed.