Ankara Mayıs Ayı Konserlerinden Seçmeler…

0

BİLKENT SENFONİ ORKESTRASI

 

Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası

Şef: Barış Demirezer

Solist: Gizem Sözeri, kontrbas

Program: F. Mendelssohn, Güzel Melusina Uvertürü, Op.32

S. Koussevitzky, Kontrbas Konçertosu, Op.3

J. Brahms, Senfoni No.1, Do minör, Op.68

08 Mayıs Saat: 20.00

Sınırsız Yaratıcılık !

Şef: Michael Maciaszczyk

Solist: Halil Deniz Karaduman, gitar

Program: W.A. Mozart, Figaro’nun Düğünü Uvertürü, KV.492

J. Rodrigo, Concierto de Aranjuez

W.A. Mozart, Senfoni No.41, Do majör, KV.551 “Jüpiter”

10 Mayıs Saat: 20.00

Gençlerin Konseri

Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası

Şef: Omid Mousavi

Solist: Aksel Başaran, piyano

Özberk Miraç Sarıgül, gitar

Program: F. Liszt, Piyano Konçertosu No.2, S.125

J. Rodrigo, Fantasía para un gentilhombre

A. Dvorak, Senfoni No.9, Mi minör, Op.95 “Yeni Dünyadan”

18 Mayıs Saat: 20.00

 

Bilkent Konser Salonu 06800 Bilkent

Gişe: 0312 290 17 75

Tel: 0312 290 22 84

www.bso.bilkent.edu.tr

 

CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI

 

Şef: Rengim Gökmen

Solist: Hatice Doğan Sevinç, kemençe

Menevşe Aydoğdu, keman

Program: T. Erdener, “Uğur Mumcu Kantatı” Dünya Prömiyeri

H. Uçarsu, ‘‘Sakıncalı Piyade’’ Dünya Prömiyeri

M. N. Beken, Kemençe Ve Keman İçin İkili Konçerto

Ankara’da ilk seslendirilişi

Saygun Filarmoni Korosu

Koro Şefi: Çiğdem Aytepe

03 Mayıs Saat: 20.00

Avrupa Günü Konseri

Şef: Theodore Kuchar

Solist: Antonio Di Cristofano, piyano

Program: A. Dvořák, Karnaval Uvertürü Op. 92

W.A. Mozart, Piyano Konçertosu No: 21 Do Majör Kv. 467

A. Dvořák, Senfoni No:6

09 – 10 Mayıs Saat: 20.00

Atatürk’ü Anma – Gençlik ve Spor Bayramı Konseri

Şef: Tolga Taviş

Solist: Lara Melda, piyano

Arda Aktar, bariton

 

Mehmet Yılmaz, anlatıcı

Murat Göksu, kurgu

Program: R. Schumann, Piyano Konçertosu La Minör Op.54

T.Taviş Sonsuzluğa Atılan Adım, Ankara’da İlk Seslendirilişi

Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi,

Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü, Müzik Eğitimi Anabilim Dalı

Korosu

Koro Şefi: İlknur Özal Göncü

17 Mayıs Saat: 20.00

 

Eğitim Konserleri

Şef: Tolga Taviş

Program: Fonikler Köyü

20-21-22-23-24 Mayıs Saat: 11.00/14.00

 

Sezon Kapanış Konseri

Şef: Rengim Gökmen

Solist: Tolga Alpay, fagot

Burcu Karadağ, ney

Aykut Köselerli, bendir

Hakan Güngör, kanun

Program: İ. MIRZAYEV, FAGOT KONÇERTOSU, Ankara’da ilk seslendirilişi

F. Say, İstanbul Senfonisi Op. 78

31 Mayıs Saat: 20.00

 

Talatpaşa Bul. No: 38, 06330 Opera

Tel: 0312 310 72 90

www.cso.gov.tr

 

IF PERFORMANCE HALL

 

Kalben

02 Mayıs Saat: 22.00

Spring Beat

03 Mayıs Saat: 21.00

 

Zeynep Bastık

04 Mayıs Saat: 22.00

 

The Five Horseman

07 Mayıs Saat: 22.00

 

Nilipek

11 Mayıs Saat: 22.00

Eda Baba

14 Mayıs Saat: 22.00

Son Feci Bisiklet

17 Mayıs Saat: 22.00

Simge Pınar

21 Mayıs Saat: 22.00

 

Hüsnü Arkan

22 Mayıs Saat: 22.00

Nova Norda

23 Mayıs Saat: 22.00

 

Zakkum

24 Mayıs Saat: 22.00

Tunus Cad. 14/A

Tel: 0312 418 95 06

www.ifperformance.com

 

 

Share.

Comments are closed.