PORTAKAL ÇİÇEĞİ ULUSLARARASI PLASTİK SANATLAR KOLONİSİ’nden “BALIKESİR SEÇKİSİ”

0

PORTAKAL ÇİÇEĞİ ULUSLARARASI  PLASTİK SANATLAR  KOLONİSİ

“BALIKESİR SEÇKİSİ” İLE SANAT SEVERLERİN KARŞISINDA.

Portakal Çiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi “Selection Balıkesir” sergisi ile 9 Nisan – 9 Mayıs 2016 tarihleri arasında Devrim Erbil Çağdaş Sanat Müzesi’nde Balıkesir’li sanat severlerle buluşuyor.

ADNAN TURANİ (1)

Kurulduğu günden bugüne kadar gerçekleştirdiği 7 sanat kolonisi programında 46 ülkeden 495 sanatçıyı ağırlayan ve özellikle son yıllarda gerçekleştirdiği sanat faaliyetleri ile farklı bir ortam yaratıp dikkatleri üzerine çeken Portakal Çiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi son 7 yıl içinde 44 sanatçının ürettiği eserlerden oluşturduğu seçkisini 9 Nisan – 9 Mayıs 2016 tarihleri arasında Balıkesir Devrim Erbil Çağdaş Sanat Müzesi’nde sanat severlerin beğenisine sunuyor. Genç kuşak, orta kuşak ve usta sanatçıların eserlerinden oluşan serginin küratörlüğünü Denizhan Özer gerçekleştiriyor.

DEVRİM ERBİLAhmet Şahin başkanlığında  yönetilen Portakal Çiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi 2008’de kuruldu. Kurulduğu günden, bugüne kadar 46 ülkeden 495 sanatçıyı ağırlayan Portakal Çiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi, 2013 de aldığı iki güzel ödülle başarısı taçlandırıldı. Artist 2013 / 23. TÜYAP Uluslararası Sanat Fuarı tarafından verilen ”Sanatsever Kurum Onur Ödülü” ve Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) tarafından kuruluşunun 20. yılı anısına Türk dünyası kültür, sanat ve bilim alanında üstün hizmetlerde bulunan kişi ve kurumlara  şükran nişanesi olarak verilen TÜRKSOY 20. Yıl Madalyası’na layık görüldü. Aralık 2014 de MKM Sanat Galerisi’nde gerçekleştirdiği “Sanatta Varoluş” sergisiyle geçmiş kolonilerde yapılan eserleri İstanbul’lu sanat severlerle buluşturdu. 2015 de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonuyla Berlin Konsoloslugunda Selection Berlin sergisini actık . Sanatçılarla yapılan projeler haricinde çocuklara ve gençlere yönelik sanat çalışmaları ve yarışmalar da yapan Portakal Çiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi sosyal sorumluluk projesi kapsamında sanata destek vermeye devam etmekte olup, hiç bir aşamasında ticari bir yaklaşıma sahip olmamıştır.

Bu seneki en önemli projelerinden biri de Engelli cocuklar için yaptıgı çocuk resim yarışmasıdır.

9 Nisan – 9 Mayıs 2016 tarihleri arasında açık kalacak olan “Selection Balıkesir” sergisi  her gün 10.00 ile 19.00 saatleri arasında Balıkesir Devrim Erbil Çağdaş Sanat Müzesi’nde gezilebilir.

SADIK ALTINOK

Portakalçiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi

 Detaylı bilgi için;

www.portakalcicegi.org

Aziziye Mahallesi Pak Sokak No:1 / 2

Çankaya / Ankara

Gsm:0 533 328 05 72

Tel:  0 312 442 11 08BBB_davetArkaBBB_davetOn

Share.

Comments are closed.