“ARTBORNOVA” Çağdaş Sanatı İzmir’le buluşturacak…

0

Moda, eğlencenin yanı sıra kültür ve sanatın da buluşma noktası olan Point Bornova, Ege’nin en kapsamlı sanat etkinliğine imza atıyor. Kavuklar GY’nin katkılarıyla yılda iki kez düzenlenecek. “ArtBornova”, ilk etkinliğinde çağdaş sanatın en önemli temsilcilerini İzmirlilerle buluşturuyor. İzmir’in kültür sanat hayatına farklı bir soluk getirmek amacıyla yepyeni bir platform yaratacak ArtBornova, 02-26 Haziran tarihleri arasında Point Bornova’da ziyaret edilebilecek.

1464259592_LeventMorg__k.140x180cm.t.u____.k.t

“Çağdaş Hikayeler”, sanatçıların tarihsel, kültürel, mitolojik, lirik ve/veya politik temalarla ilişkilerini/ilgilerini ortaya koymaya çalışan bir sergi… Farklı yaş, cinsiyet, etnisite ve kültür gruplarından gelen ve farklı medium’larla iş üreten sanatçıların birlikteliğiyle, birbirinden farklı ve değişik hikayelerle derlenen serginin seçkisi küratör Fırat Arapoğlu tarafından yapıldı.

1464259611_a__r___Saray_.Bir_Kurtar___c___ya_m____I____htiyac_____var.220x80x50_cm

Sergide Louvre koleksiyonunda eseri yer alan Uğur Çakı, fotorealizm akımının Türkiye’deki en önemli temsilcilerinden Kurt Bullend, NewYork Modern Sanatlar Müzesinde solo sergi açan Ferhat Özgür, uluslararası çok önemli koleksiyonlarda eserleri bulunan ve Sotheby’s ve Christie’s tarafından eserleri satılan Levent Morgök ve Beyza Boynudelik ‘le beraber Barış Sarıbaş, Çağrı Saray, Çayan Yılmaz, Dilan Bozyel, Evren Erol, Fulya Asyalı, Gökhan Deniz, Güneş Çınar, Hakan Kırdar, Hakan Bilal Karakaya, Hasan Araptarlı, Kerem Ağralı, Necip Baykara, Olgu Ülkenciler, Rüchan Şahinoğlu, Serpil Kapar, Varol Topaç, Yeni Anıt’ın eserleri yer alıyor.

Çağla Cabaoğlu ve Murat Patavi koordinasyonunda düzenlenen ArtBornova’nın ilk sanat etkinliği “Çağdaş Hikayeler” 26 Haziran’a kadar Point Bornova’da izlenebilir.

Share.

Comments are closed.