Nisan Ayı Filmlerinden Seçmeler…

0

SHAZAM! 6 GÜÇ

 

Yönetmen: David F. Sandberg

Senaryo: Henry Gayden, Darren Lemke

Görüntü Yönetmeni: Maxime Alexandre

Müzik: Benjamin Wallfisch

Oyuncular: Zachary Levi, Mark Strong, Asher Angel, Jack Dylan Grazer, Michelle Borth, Adam Brody

 

Koruyucu ailesiyle birlikte yaşayan 14 yaşındaki Billy Batson’ın ‘shazam’ kelimesini bağırmasıyla başlayan ve eski bir büyücü sayesinde altı mitolojik Tanrı’nın gücüne sahip yetişkin bir süper kahraman olan Shazam!’a dönüşme hikâyesini konu edinen Shazam!’da ana karakter bir yandan kendi sınırlarını test ederken bir yandan da filmin kötü karakteri Dr. Thaddeus Sivana’ya karşı savaşmak ve güçlenmek zorunda kalacaktır. Kaslı, heykel gibi bir vücudun içinde hâlâ bir çocuk olan Shazam, kendisinin bu yetişkin hâlinin, her ergenin süper güçlerle yapacağı şeyleri yaparak tadını çıkarıyor: Onlarla eğleniyor! Uçabiliyor mu? Röntgen görüşü var mı? Ellerinden şimşek fırlatabiliyor mu? Sosyal bilimler sınavından kaçabiliyor mu? Shazam, bir çocuğun neşeli pervasızlığıyla yeteneklerinin sınırını sınamaya girişiyor. Ama Dr. Thaddeus Sivana’nın kontrolündeki ölümcül kötü güçlerle mücadele etmek için, bu güçleri kısa sürede ustaca kullanmayı öğrenmesi gerek.

DUMBO

 

Yönetmen: Tim Burton

Senaryo: Ehren Kruger

Görüntü Yönetmeni: Ben Davis

Müzik: Danny Elfman

Oyuncular: Eva Green, Colin Farrell, Michael Keaton, Danny DeVito, Nico Parker, Finley Hobbins, Joseph Gatt, Alan Arkin, Sharon Rooney

 

Sirkin sahibi Max Medici, eski yıldız Holt Farrier ve çocukları Milly ve Joe’yu, çok büyük kulakları yüzünden sirkte alay konusu olan yavru bir filin bakımı için işe alır. Ancak, Dumbo’nun uçabildiğini fark etmeleriyle, yeni ve büyük eğlence merkezi Dreamland için hayvanları toplayan girişimci V.A. Vandevere’nin ilgisini çeken sirk muhteşem bir dönüşüm yaşar.

HAYVAN MEZARLIĞI

 

Yönetmen: Kevin Kölsch, Dennis Widmyer

Senaryo: David Kajganich, Jeff Buhler

Görüntü Yönetmeni: Laurie Rose

Müzik: Christopher Young

Oyuncular: Jason Clarke, John Lithgow, Amy Seimetz

 

Hayvan Mezarlığı, iki çocuğu ve eşi Rachel ile Boston’da bir kırsala taşınan ve bu taşınmanın akabinde evinin yakınındaki ormanın derinliklerinde bir mezarlığı keşfeden Dr. Louis Creed’in yaşadığı trajedi sonrasında korkunç sonuçlara yol açacak bir kötülüğü serbest bırakmasıyla başlayan hikâye zincirini konu ediniyor.

ŞİPŞAK AİLE

 

Yönetmen: Sean Anders

Senaryo: Sean Anders, John Morris

Görüntü Yönetmeni: Brett Pawlak

Müzik: Michael Andrews

Oyuncular: Mark Wahlberg, Rose Byrne, Isabela Moner, Gustavo Quiroz, Julianna Gamiz, Octavia Spencer

 

Pete ve Ellie bir aile kurmaya karar verince, kendilerini evlat edinme süreci içerisinde bulurlar. 15 yaşında isyankar bir kızın da aralarında olduğu üç kardeşle tanışırlar ve bir gecede hiç çocuktan üç çocuklu yaşama adım atarlar. Aile kurmayı umut eden Pete ve Ellie, öncelikle koruyucu aile olmanın inceliklerini öğrenmek zorundadır.

ALTIN ELDİVEN

 

Yönetmen: Fatih Akın

Senaryo: Fatih Akın

Görüntü Yönetmeni: Rainer Klausmann

Oyuncular: Jonas Dassler, Margarete Tiesel, Marc Hosemann, Katja Studt, Martina Eitner-Acheampong, Adam Bousdoukos, Philipp Baltus

 

Altın Eldiven, 1970’li yıllarda Hamburg’da dört kadını öldüren ve öldüreceği kişileri Zum Goldenen Handschuh adlı bardaki kişiler arasından seçen seri katil Fritz Honka’nın hikâyesine odaklanıyor.

GRETA

 

Yönetmen: Neil Jordan

Senaryo: Ray Wright, Neil Jordan

Görüntü Yönetmeni: Seamus McGarvey

Müzik: Javier Navarrete

Oyuncular: Isabelle Huppert, Chloe Grace Moretz, Maika Monroe

 

Greta, New York’ta kendi halinde hayat süren, nahif bir genç olan Frances’ın metroda bulduğu çantayı sahibine, yalnız yaşayan bir piyano öğretmeni Greta’ya teslim etmesiyle başlayan ve hızlı bir arkadaşlığa dönüşerek Greta’nın karanlık iç yüzünün ortaya çıkışını konu ediniyor.

AVENGERS: ENDGAME

 

Yönetmen: Anthony Russo, Joe Russo

Senaryo: Christopher Markus, Stephen McFeely

Görüntü Yönetmeni: Trent Opaloch

Müzik: Alan Silvestri

Oyuncular: Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Chris Evans, Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Brie Larson, Jeremy Renner, Josh Brolin, Karen Gillan

Paul Rudd, Evangeline Lilly, Elizabeth Olsen

 

Avengers: Endgame’de evrenin sevilen kahramanları Captain Marvel’ı da yanlarına alarak her şeyleri pahasına Thanos’a karşı mücadeleyi sürdürecekler.

EVE DÖNÜŞ

 

Yönetmen: Peter Hedges

Senaryo: Peter Hedges

Görüntü Yönetmeni: Stuart Dryburgh

Müzik: Dickon Hinchliffe

Oyuncular: Julia Roberts, Lucas Hedges, Courtney B. Vance, Kathryn Newton, Rachel Bay Jones

 

Eve Dönüş, madde bağımlısı bir gencin Noel arifesinde ansızın ailesinin evine dönüşünün akabinde gelişenleri konu ediniyor.

ÇİFTE HAYATLAR

 

Yönetmen: Olivier Assayas

Senaryo: Olivier Assayas

Görüntü Yönetmeni: Yorick Le Saux

Oyuncular: Guillaume Canet, Juliette Binoche, Vincent Macaigne, Christa Théret, Nora Hamzawi, Sigrid Bouaziz

 

Çifte Hayatlar, Paris yayın dünyasında kendilerine önemli bir yaşam inşa etmiş bir editör ve yazarın zaman ilerlerken artık kaçınılmaz şekilde karşı karşıya kaldığı orta yaş krizi, başta eşleriyle olmak üzere aileleriyle olan ilişkilerini ve değişen yayın sektörüyle mücadelesini konu ediniyor.

SAF

 

Yönetmen: Ali Vatansever

Senaryo: Ali Vatansever

Görüntü Yönetmeni: Tudor Vladimir Panduru

Oyuncular: Saadet Işıl Aksoy, Erol Afşin, Onur Buldu

 

Kamil, İstanbul Fikirtepe’de eşi Remziye ile yaşayan naif bir adamdır. Yan mahallede dönüşüm projesi yürüten ve göçmen işçi çalıştıran bir inşaat firmasının şantiyesinde çalışmaya başlar. Mahallesinde gördüğü tepkiler ve iş yerinde artan baskılar Kamil’i gitgide başka bir insana dönüştürür. Eşi Remziye olayların sonuçlarıyla yüzleşir.

Share.

Comments are closed.